بلبل ز بی غمی است که فریاد می زند !

سلام .
*
بعد از مدت‌ها توانستم پیدایش کنم ؛ تا به حال شده بغض کنی و ندانی چرا ؟ ... یک‌بار چند سال پیش این‌طور شده بود ؛ توی اتوبوس نشسته بودم و به طرف دانشگاه دلتنگی‌هایم را حمل می‌کردم ... دو پسر بچه با ضرب و آکاردئون آمدند – از در عقب ماشین – و شروع کردند به نواختن « یا مولا دلم تنگ اومده » ... بغض ناشناس ترکید و اشک سرازیر شد ! بی هیچ دلیل ظاهری‌ای ! ... تکه‌هایی از این تجربه را در گام ششم متن معروف هفت سنگ آورده‌ام .
بار دوم ، چند وقت پیش در خانه‌ي دوستی بود ؛ با رفیقی رفته بودیم و در حین صحبت ، آهنگی از روی هاردش پخش می‌شد که دوباره همان بغض ناشناس را بازگرداند . عوضش کردند تا حال و هوای مرا عوض کنند و نشد !
راز گل را بشنوید که در آن علیرضا افتخاری را آهنگ‌های زیبایی محاصره کرده‌اند ! گمانم خیلی وقت است آمده ؛ اما اول طرف دومش ، قطعه ای به نام مژده دارد که ... .
*
چشم قالب مبارک وبلاگ مربوطه را زدیم کور کردیم و ابرویش درست نشد که نشد ! فعلا خودمان و ویندوزمان و وقتمان بغض کرده‌ایم ... می‌سپریم میرزا ولد کاتب برایمان بسازدش ، هر کس طرحی برای لوگو و قالب دارد ، بیاورد بدهد به ملیجک ، ما هم نازشست می‌دهیم !
*
فلان فلان شده‌ها وقتی می‌نویسند ، صفا می‌کنی ... ناله هم که می‌کنند ، نه این که از ناله‌شان خوشحال بشوی ، که از راحتی و صراحتشان با خودشان لذت می‌بری ... نقاب چهره هم گاهی بد دردی می شود : آشش گاهی آن‌قدر شور است که « تو »ی آشپز هم خودت از این آش دستپخت خودت ، دلت به هم می‌خورد !
*
شنبه ، دوازدهم بهمن امسال ... هر کس گفت به غیر از سالروز بازگشت فرشته‌ي جایگزین دیو – که به قول نبوی ، از زندان درآوردندش و بر شانه‌ها نشاندندش و بعدها دیگر از روی شانه‌ها پایین نیامد ! – این روز چه روزی است ، من خودم برایش دعا می‌کنم !!!

/ 4 نظر / 5 بازدید
..

تولدت مبارک

فریبا

دوست من سلام . خوبی؟ ریخت وقیافه اینجا عوض شده ؟ بگذریم ... خیلی وقته طرف های ما نمیای خبریه؟ شاد باش

zahra

salam...har khabary hast ishalla mobarake in boghzi ke goftyd chera be nazare man enghadr ashna oomad?!!

ehsan

سلام جلال !! مگه تولده ؟ www.footbalistha.com