قفل دل ...

سلام .
*
آهاي ! ناله‌هاي آدميزاد ، با همه‌ي رنگ و لعابشان ، مال خود اويند ... چه باک که فلاني نفهمد يا ديگري ملامتت کند که دلت را به غصه‌هاي پزهاي روشنفکرانه‌ات (!) فروخته‌اي ؟! هر که شنيد ، فداي گوشش که تاب آورده و دم نياورده ... هر کسي هم نخواست اگر بشنود ، فداي تو !
قرار نيست من و تو دلمان را به وزوزهاي پدرانه و وصاياي مادربزرگ‌هاي از دنيا بريده (!) خوش کنيم ؛ اين‌طور اگر باشد همان قفل که مي‌گويي ، بهترين هديه است براي دل ... دلي که با صاحبش غريبه باشد ، همان بهتر که کادويش را باز نکني تا بماند براي روز مبادايي که هرگز نخواهد آمد .
راستي ، چند روز است که قفل دلت را امتحان نکرده‌اي ؟!
*
روزها دارند زيبا مي‌شوند ... با اين بيماري که پدرش (!) هم درست پارسال همين موقع آمد و همين‌طوري هم از دنيا بي‌خبرم کرد ، مي‌سازم . محرم با همه‌ي غربتش ـ که هرسال بيشتر مي‌شود ـ گاهي عجيب بهانه‌اي است براي فکر کردن ... اين يکي‌ـ‌دو سال هم که قرار است بعد از اين نوشدن خونين ، بهار بيايد و جوانه‌ها را از در و ديوار سرازير کند . يادم نمي‌رود ، وقتي سر تحويل سال ، کار محمدرضا عليقلي ـ تلفيق اذان موذن‌زاده با نواي دمام‌ها و سنج‌هاي عربي ـ پخش شد ، نمي‌دانستم گريه کنم يا بخندم . خيره مانده بودم به صفحه‌ي تلويزيون ، که چشمانم تار شدند .
حتما اين بهار هم بهار است !
*
نواي آشناي يک آهنگ را ماه‌ها بود گم کرده بودم ... حالا يافته‌امش و دل خوش کرده‌ام به خاطراتي که با تکه‌ تکه‌ي آن آواز داشته‌ام . زندگي اگر اين لحظه‌ها را نداشته باشد ، به درد مردن مي‌خورد !

/ 5 نظر / 5 بازدید
elmira

بيب بيب! به گفته ی شما از اين به بعد هر وقت اومدم اينجا بوق می زنم! بيب بيب

سيامك

سلام ! ( زندگي اگر اين لحظه‌ها را نداشته باشد ، به درد مردن مي‌خورد ) لحظاتي مثل لحظاتي كه با هم و در افكار هم و احساسات هم مي گذرانيم . شاد باشي

giti

سلام...ميدونی اين روزها با يه نفر خيلی کل کل ميکنم...اون خيلی از من بزرگتره واسه همين غصه هاش هم خيلی بزرگه...من که با دوتا چشمم نگاهش ميکنم...اون با همه وجودش خيره شده به من...ما هردومون يه رسالتی واسه هم داريم....اون به يه شکل و من هم به يه شکل!....تازه دارم باهاش دوست ميشم....ولی خودش داره بهم ياد ميده که بهش دل نبندم...شرط دوستيمونه!...من هم که توی رفاقت کم نميارم....اون همه بدها رو واسه خودش می خواد...ولی فقط می خواد من نگاهش کنم...همين!...با دلم بشينم و نگاهش کنم!...من و دنيا!....

مسعود

سلام . راستش اولين بارم بود که اومدم توی بلاگت و به نظرم عالی بود . خيلی قشنگ می نويسی. دمت گرم گرم .