بي‌انصافِ دوست‌داشتني !


سلام .
*
نوشته‌اي که دل براي دلم مي‌سوزاني اگر درِِِ دلت را برايم باز کني ، بي‌انصافِ دوست‌داشتني ! رسم رفاقت اين نيست ، گلکم ! زندگي من و تو اگر ادعايي دارد از خواهري و برادري ، اگر قرار است که فرقي داشته باشد با اين‌همه بادِ هوايي که خيلي‌ها خواهرانه و برادرانه مفت به آسمان مي‌سپارندش ، اگر مي‌گويي و مي‌گويم که چاره‌اي در زيستن نيست ـ مي‌گويم : زيستن ! ـ مگر با شنيدن و شنيدن و گاهي حتي دم‌نزدن ، اگر گفته‌ام بارها که رفاقت معامله‌اي است ميان دلِ من و دلِ تو ، اگر نيش‌خند مصلحت را رها کرده‌ام و کرده‌اي ... پس بنشين ! بگو که هيچ اگر نمي‌توانم به راه ادعاي دوست‌داشتنت نثار کنم ، لااقل سر تا پا گوش مي‌شوم و گوش مي‌شوم و گوش ... تلخ و شيرين خواسته‌امت و مي‌خواهم ؛ تو اگر هر چه در همان لحظه هستم ، نمي‌خواهي‌ام ، بگو تا بگريزم !
...
حل شد يا نه ؟! ترديد ميان رفاقت ، مثل ذوق‌زدگي در بعضي محبت‌هاست !
*
دلم براي خيلي‌ها تنگ شده ؛ همه‌ي آن‌هايي که سر نماز صبح بعد از تحويلِ سال ، يکي يکي آمدند و چرخيدند و ماندند ! عيد اگر بازديد نداشته باشد ، به لعنت زمستان هم نمي‌ارزد !
*
عزيزکِ دل‌سوز ! به خودت گفتم که باز به روغن‌سوزي شاعرانه افتاده‌اي ! گمانم سرديِ عاطفي‌ات شده ! گفتم که آن سراشيبيِ سقوط را لااقل من نساخته‌ام که بخواهم هموارش کنم . آن دوستِ هنوز دوست‌داشتني ، خودش بايد برخيزد و تکاني بخورد ؛ من اگر کسي را که خودش را به خواب زده بيدار کنم ، به شعور داشته يا ناداشته‌ي خودم توهين کرده‌ام ! گاهي لازم است که براي دروغ نشدن « هنوز دوستت دارم » ، چند گام از دوست مذکور (!)دورتر بشوي .
*
امروز اين‌جا شده مثل دفتر پاسخ‌گويي به مسايل شرعي و عاطفي ... نه ؟!
خوب مي‌شوم !

/ 6 نظر / 4 بازدید
م.ح.سياوش

البته بعيد مي دانم كه شما خوب شويد ! به خصوص كه تازگي ها به مسايل ديگران هم پاسخ مي دهي و ... ! از حالا بگويم كه تو اگر مفتي شوي من يكي مقلدت نمي شوم ! / راستي ! چاي مي خوري ؟

Sabokbar

يعنی ميشد به جای م.ح.سياوش، اون پيغام زيری رو ميداد؟

سارا

زيبا می‌نويسيد.کاش کمی مهربان‌تر هم بوديد.

مسعود

سلام / بابا دمت گرم که نه داغ داغ / مرسی از لينکت /در ضمن هم خيلی عرفانی نوشتی هم خيلی قشنگ بابا بازم دمت گرم

Marco

جلال نفس من بيدی به جون حميد!عامو وبلاگ مارو عطر افشان کردی با پا قدمت.۲ بار ديگه بيايی بايد درشو تخته کنيم! :)) چاکرتيم خلاصه.

s

ميدانم هرگز برنمی گردی اينجا را بخوانی اما من بعد از ۱ سال و ۳ ماه و ۱۶روز آمدم که دوباره بخوانمش....