تا کاروان به اين‌جا رسيد ...

خوش به دلتان بچه ها. وقتی مجسمه هايتان در برابر چشمانتان فروافتاد، ديگر مجسمه ای هوا نمی کنيد لابد که بعد مانند ما از فروافتادنش اشگ به چشمانتان بيايد. به آرمانی چنان دل نمی بنديد که از فروريختنش دلتان به درد آيد. معبود و مقصودتان انسان است و آزادی او که جهان به تجربه دريافته است که تنها آرمانی است که پا برجاست و تنها آرمانی است که ارزش آن دارد که برايش آدمی هزينه دهد. به زندان در افتد. سختی ببيند. با تحجر درگير شود و باور داشته باشدش به بزرگی. تنها به يادتان باشد تا دنيا به اين جا برسد که رسيده است و چنين از خشونت بی زار شود که شده است و چنين از آرمان ها دوری جويد که می جويد. تا به انسان برسيد که مبدا و مقصد همه چيز است و جز آزاديش چيزی با ارزش نيست، نسل ها و نسل ها زندگی دادند. اميد دادند و به آرمان ها سرسپردند، بت های دروغين را سجده کردند، به پيامبران مدعی اقتدا کردند و بر سر متونی که بر آب نوشته شده بودند همديگر را کشتند و کشته شدند... تا کاروان به اين جا رسيد.

مسعود بهنود ـ تا کاروان به اين‌جا رسيد

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
چشمان شيشه اي

جلال جان آدم قحطی که ميگن همينه تا از آدم لمپن باکلاسی مثل بهنود هم مطلب بچاپونی .البته اينم يکی از علائم ظهوره چون تو آخر الزمون تشخيص خوب وبد ناممکنه.ياعلی

حسن عليشيري

سلام رفيق! گويا حالا حالاها بايد بنويسی به طنز و به جد! تا دست کم بعضی از رفقا آنچه که در بين سطور نوشته هايت يا آنچه از (ديگران) نقل کرده ای پنهان است را دريابند! بگذريم...به قول خودت..بخند!

حسین نژاد

سلام بر بی‌معرفت‌ترین مرده‌شور شابدولعظیم!!

shakiba

سلام... عيد شما مبارک.... طاعاتتون قبول.... التماس دعا....

علیدا

سلام . ديالوگ قشنگی بود!!! . عيد شما مــــــــبــــــــــــارک . به ما هم يه سر بزن ....موفق باشي

دردی کش

سلام داش جلال طناز! اينجا چرا باز تغيير قالب داد. حيف اون قالب قشنگ نبود که برداشتی!!!!! عجبا!!

شعر عاشورا

سلام * شعر عاشورا پايگاه شاعران سبز انديش ايران است * منتظر ديدار شماييم...

ابی

کاروان !... مام لابد طعمه گرگ ها شديم ...

....

اوه اوه ! بابا يکی بگه چی شده؟۱