حرف‌هاي مانده در گلو...

سلام .
*
چه کرد نامرد با ما اين امتحان بي‌انصاف ... مردک ، آمده ۶تا سوال داده که همه‌شان ماشين‌حساب‌خورند (!) ؛ ما هم از ۳ تا ۶ عصر ، خسته و مرده نشستيم پاي شاهکار حضرت والا ... مي‌کشمت !
*
اين وبلاگ رسما شده دفتر خاطرات من ... که گاهي به جاي طنز ، ناله‌هاي شخصي‌ام را منتقل کنم اين‌جا . شايد براي همين اين حرف‌ها مانده بود بيخ خرخره‌مان اين چند روز . انگار يک پنجره که هر کس از کنارش رد مي‌شود ، نگاهي مي‌اندازد و تو به هر حال ، دلخوشي به اين نگاه که مي‌خواهد از سر تفنن باشد يا قلقلکي مشترک ... بايد درباره‌ي عقدة‌الشبکة بيشتر بخوانم !
*
نوارهاي آواي زمين و ماه کولي - هر دو از محمدرضا عليقلي - را خريدم ؛ ماه کولي را پيش از اين شنيده بودم ، اما آواي زمين ، به راستي آواي زمين بود ؛ ماه‌ها بود دربه‌در تلفيق اذان و موسيقي در سيماي مبارک بودم ، موقع تحويل سال ... که حالا فهميدم کار عليقلي بوده ؛ ترکيب نواي خوش موذن‌زاده‌ي اردبيلي با دمام‌هاي نالان عربي ... من از پس وصف لذت‌هاي شنيدن موسيقي‌هاي آشنايي که با هم ترکيب شده‌اند ، برنمي‌آيم ؛ خودتان برويد و بشنويد ، سوز و ساز ماه آواره‌ي آشنا را و نواي آتش و آب و اذان را در ماه کولي و آواي زمين .
*
سريالي را شبکه‌ي تهران سيماي شيخ‌الارتباطات پخش مي‌کند به نام دوران سرکشي ، عصرهاي جمعه ، ساعت ۱۹ ... فکر نمي‌کردم که اجازه‌ي پخش چنين واقعيتي را بدهند ، اما گويا کمال تبريزي عزيز - کارگردان فيلم ليلي با من است - خوب از پس داستان دختران فراري برآمده ... ديدنش لااقل شک اضافه مي‌کند و همين ثمره‌ي کمي نيست !
*
و اما ديدم بد نيست اگر گاهي سري به بزرگان بزنم و دغدغه‌ها را با زبان آنان بشنوم ؛ مدت‌هاست تصميم دارم از عبيد زاکاني مفصل بخوانم و مفصل‌تر بنويسم ... رندي است که هنوز طنز بکر و مخصوص به خود را دارد ؛ اگر مجال باشد ، بيشتر جسارت خواهم کرد ، اما لااقل اين جمله را از رساله‌ي صدپندش بشنويد که :
به هر حال از مرگ بپرهيزيد که از قديم مرگ را مکروه دانسته‌اند .
*
خوشحالم که حرف‌هاي مانده در گلو ، سرازير شدند ... اما کسي اين‌جا را مي‌خواند ؟!

/ 5 نظر / 3 بازدید
لولک

سلام......بازم شنبه شد و ما اومديم!!!! من فردا ۳۰۰ صفحه امتحان دارم!!! حال خوندن هم ندارم!!!

yasha

پس چی که می خونيم برادر!!!

zahra

salam ...delam baraye neveshtehatoon tang shode bood ...khoshhalam ke minevysyd va man hanooz ham zendeam va ham savade khoondan daram