بعد از صبحانه زدم بيرون به قصد روزنامه خريدن. از وقتي سايت شرق به هم ريخته، دوباره مي‌خرمش؛ اول رفتم بانك و در آستانه‌ي قرعه‌كشي بزرگ، دفترچه‌ام را بستم تا قرعه‌كشي به گند بكشد! بعد هم سراغ روزنامه و برگشتن ... كه ديدم كوچه‌اي شلوغ شده و جماعتي نه سياه‌پوش، اما با آوازهايي از جنس لااله‌الاالله افتاده‌اند پي پيرمردي گل‌به‌دست و بي‌نوا هم مشغول ابراز ارادت آ‌ن‌لاين به رهگذران است؛ تازه دوزاري‌م افتاد كه از مكه آمده و اين ضجه‌هاي شادمانه هم چاووش‌خواني ا‌ست. نديده بودم توي شهرمان چاووش‌خواني ... خاطره‌ي كودكي‌هام زنده شد و ده مادرم؛ اولين و آخرين بار آن‌جا ديده بودم.

خلاصه اميركم! حواست باشد پنج‌شنبه داري كجا مي‌روي.

*

داريم مي‌رويم زيارت دريا، با رفقا. دلم از چهار سال پيش لك زده براي ديدن دريا و گريستن پنهاني، كه فقط موج‌هاي دريا با آوازهاشان مي‌توانند خوب مخفي‌اش كنند.

*

بچه‌ي اقدس‌الدوله مي‌گويد مرجع تقليدت را عوض كن! مي‌گويم مرجع من تا اطلاع ثانوي چشم‌هاي فلاني‌ست؛ حيف كه نامردنماها (!) با رگ‌هاي قطور گردن‌شان، پاسدار حريم عصمت شده‌اند! چه مي‌شود كرد؟ خيلي‌ها با عشق تاب مي‌آورند، خيلي‌ها خواب ... عده‌اي هم مثل من، با عشق بـُــز مي‌آورند!

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حميد

سلام جلال !! ديشب ماه کامل بود و درون آن عکس تو ديده می‌شد! انگار فضانوردان ... !!

zahra

من واقعا عاشق متنهای شما شدم:)

تين تين

امان از دست اين متوليان بهشت!!!!

مهدی

برای طواف دريا ، یا بايد از کشور خارج شد يا طواف را نيمه کاره رها کرد . به نقشه نگاه کن ...

ابی

التماس دعا

Hoda حيات خلوت!

روم به ديفال ملتفد شدم!!! دور از جون!!

elmira

سلام... از زيارتگاه تا ما فاصله ای نيست! حالا که پيش ما نميای حداقل جواب افلاين هام رو بده!

رخسار

/چراغ بیاورید/شعرم را میان بغض و بلا و بهانه گم کرده ام/چراغ بیاورید/می خواهم آزادی را/ذره به ذره/بگیرم/و بسرایم/و بمیرم/

محمد

سلام. ديدم با عشق بز آورده ای گفتم شايد از آشنايی با من خوشحال شوی! من تازه اسب و سگ و شغال هم آورده ام. راستی تو که بچه ی شابدلظيمی! هوای زيارت در دسترست را داری؟