در ستايش خويشتن!

سپاس و ستایش، تقریبا از آن خدای تعالی‌ست؛ اگر چه بر حضرتش انتقاداتی نيز وارد است. چه، آن هنگام که جماعت مفت‌خور و متاسفانه عاقل آدمی‌زاد را می‌آفرید، احتمالا نمی‌دانست که چه دردسر ابدی برای خویشتن خلق فرموده. البته از ید قدرت او برمی‌آید که هر لحظه دلش بخواهد، نسل آدمی مذکور را با فشار یک دکمه - یا مدرن‌تر، با یک کلیک - از روی زمین و هوا بردارد. هم‌چنین، اکنون که ناگزیر به مصادیق بارز شرک و کفر آلوده گردیده‌ام، مثال‌های عمیق‌تری برای درج در پرونده‌ی احتمالی دنیوی یا اخروی‌ام - که به دلیل نیابت برادران مربوطه در قوه‌ی مربوطه از طرف خداوند، تفاوت چندانی نخواهد داشت - خواهم آورد. اگر خدا احسن‌الخالقین بود، چرا سیگار نکبت را ... .

*

هجدهم تیر ماه سال 1361 هجری خورشیدی، در شهرری مردی پای به عرصه‌ی گیتی نهاد که از همان نخست، نور نبوغ و درایت در ناحیه‌ی ناصیه و چند ناحیه‌ی دیگرش هویدا بود. وی، از همان بدو تولد، هرگونه دخالت خود را - اعم از سببی و نسبی - در حادثه‌ی هجدهم تیر ماه 1378 به شدت رد کرد؛ اما به دلیل بخش‌نامه‌ی محترمه‌ی شورای عالیه‌ی امنیت ملی، اکنون از بزرگ‌داشت تولد خود نیز منع شده. با تمامی این مشکلات، او هرگز از بزرگ شدن دست برنداشت و پله‌های کمال و ترقی - و نیز بزرگ شدن به معنای فیزیکی کلمه - را دو تا یکی طی نمود.

*

فارغ از تملق و تکلف، زادروز هر انسانی هم عزای سال‌های رفته‌ی عمر اوست و هم شادی پشت سر گذاشتن یک سال دیگر، به کوری چشم روزگار! با خدای خود عهد کرده‌ام که دلی نشکنم و نگذارم دلم را بشکنند! کاش بر این عهد استوار بمانم.

/ 16 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سيامك

سلام نازنين !..خوبی ؟!... می بينم که متولد شده ای حسابی !... عرض شود که در اين روزگار وانفسا متولد شدن هم کلی برای خودش شجاعت و توانايی می خواهد !...قبول نداری !...زنده باد شيرمرد !...شاد باشي و برقرار

elmira

سلام جناب. مبارک باشه ايشالله!

امير

تولدت مبارک آقای مشتی گامبو ...

leyli

مبادا شمع ها را فوت کنی! بگذار بسوزند و بميرند در آروزی فوت کردنت! اين شمعها چيزی جز خاموشی روزهای رفته و خاطرات لبخند های کم رنگ شده نيستند.هميشه پايدار باشی و ميلادت مبارک!

هانی (غاربشین سابق)

تولت مبارک ... متوفی...!

shera

سلام تولدتون مبارک ...

shera

و زيارت قبول ......و همچنان من طلبيده نشدم

هري هالر

چشم روزگار كور! عهدت مستدام!تولدت مبارك!

erotica

تولدت..مبارک؟؟؟؟D:p: