نوبهار من ...

روزها دارند می‌گذرند ... خاموش و خفه؛ توی اين سرما، دست‌های گرم بلاتکليفي، سايه‌ی سنگين اين همه کتاب ـ که توی هيچ کدام‌شان از احوال دل من چيزی ننوشته‌اند و فقط حرف از قالب و ماسه و مذاب و انرژی آزاد و تنش و کرنش و هزار زهرمار فرمول‌بندی شده‌‌ی ديگر هست، دور گلويم پيچيده شده و می‌فشارد، به ياری حضرت حق!
پس صدای speaker را بلند می‌کنم و خودم را توی صدای عليرضا قربانی گم و گور. هر چه باشد، آدم‌های شبيه او راه ناله کردن را هم به‌تر از من بلدند!
*
اين روزها چند تا از رفقا هم به بيماری وبلاگ‌ نويسی آلوده شده‌اند. يکی امير، هم‌راز و هم‌راهم توی دانشکده و مترو و تلفن‌های طولانی آخر شب ... و ديگری محمود، که سخت دلم برای ديدن چشم‌های هنوز بچه‌گانه‌اش لک زده. اين هر دو از آن‌هايی‌اند که هنوز تاب ناله‌های عجيب و غريبم ـ و لابد به قول دوستی، از آن‌هایی که با ازدواج خوب می‌شود! ـ را دارند. ناله‌هايی که تو، با اين خروار خروار « دوستت دارم »، یکی‌شان را هم نمی‌شنوی! تازگی‌ها به اين نتيجه رسيده‌ام که چشم‌های تو هم تنها به درد قاب گرفتن می‌خورد و بس.

/ 14 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امير

الهی ....چشم هايش......

mina

سلام داداشی. خيلی غمگينانه بود. ولی بهت حق می دم. دلم تنگه داداش.

lale

راستی جلال چه می کنی با روزگار ؟

lale

سلام ... می شنود این خروار خروار ها را اما به روی خود نمی آورد...

حباب

....برای ما که دل و دماغ نوشتن نمانده.....شما را چطور؟

ع.ش.ق

چشم ها را قاب بايد کرد.جور ديگر بايد زيست!

!ZoRoO

سلام سلام! آقا ارادتمنديم. ما که نفهميديم آلوده چی ولی اميدواريم از اون پايمرديهای شبانه نباشه! يا علی

پدرام

انگار اين دلتنگيها بايد تا آخر راه همپای امثال ما بيايد...آن قدر تجربه شان کردم که حالا فکر می کنم اگر روزی نباشند چه اتفاقی ممکن است بيافتد ؟ نوشتنم چه می شود...چه کسی ساز می زند ...؟ و...