اعتراض به امتحان !


سلام .
*
حال گرامی‌مان گرفته شده ، به قول حضرات الوات مانده‌ایم توی کف خودمان !
نمی‌دانم امتحان میان‌ترم مزخرف ، چه فلان فلان شده‌ای است که نه می‌توانی رهایش کنی و نه خیالش راحتت می‌گذارد ... خفه‌مان کرد ، چون اوضاع درسی‌مان به هم ریخته و نمی‌توانیم ولگرد باشیم ؛ از آن طرف به قول همان الوات ذکر شده ، حسش نیست که خیره بشویم به جزوه‌هایمان و خاطرات و دغدغه‌هایمان را بگذاریم پشت در (!) جزوه ... رها کنم ؛ ناله‌ي امشب ، همین قدر بس است .
*
دیشب ، خسته و درمانده آمدم خانه ؛ دعواها و دشنام‌های انقلابی دانشگاه ، چنان عاجزم کرده بود که نمی‌دانستم چه کنم ... یک بار نوشته بودم « به دنبال چاهکی می‌گردم که خاطرات و دغدغه‌های مزخرفم را در آن استفراغ کنم » ؛ دیشب ، چنان شبی بود .
نواری رسیده بود از دوستی ؛ رسوای دل از شجریان گل و گلاب ... روشنش کردم و ماندم منتظر : ناگاه فریاد کشید که :

به جز غم خوردن عشقت ، غمی دیگر نمی‌دانم
که شادی در همه عالم از این خوشتر نمی‌دانم

ز بس کاندر ره عشق تو از پای آمدم تا سر
چنان بی پا و سر گشتم که پا از سر نمی‌دانم

در به در گشتم دنبال صاحب غزل ... که فهمیدم عطار است ؛ فقط همین را بگویم که واقعا گویی شنیدن این عبارات ، هدیه‌ي خدا بود در آن حال آشفته .
*
شاید به علت اعتراض به امتحان (!) ، چند روزی این جا ننویسم ؛ اما فراموشم نکنید : نه مرا و نه هفت سنگ را ! خوش باشید و بی امتحان !!!

/ 7 نظر / 5 بازدید
صادق

سلام داداش منم بچه شاه عبد العظيمم حالت خوبه عزيز از وبلاگ منو ببين چاكر هكه بچه هاي شاه عبد العظيم منتظر ايميلت هستم داداش يا علي

حميد

در مورد رسوای دل با تو موافقم ... شنيدنش در جمع آدم را رسوا می کند ... راستی می بينم که بچه محلا دارن بلاگر می شن!

javad

سلام کجايی جلال؟ ۱.بابا کتاب و نخواستيم ! مال خودت البته تو با مرامی قبولش نمی کنی چون مال دانشگاه است ۲. اگه می خواهی مثل من ۱۳ ترمه بشی خوبه عزيز همين طور ادامه بده ۳.از لينکی که برای من گذاشتی متشکرم ۴.سياست پدر مادر نداره اين رو که شنيدی اينقدر خودت رو نکش داداش يک روز به يه رشتی می گن کدوم بچه ات رو بيشتر دوست داری می گه: دومی می گن: چرا می گه: آخه سيده تا بعد

عمه خانوم

فراموشت نكردم كم سعادت شدم ........بشين درساتو بخون .........درس درس درس ...

amir

الله سلام جلی جون خوبی عمو بابا شما هم وبلاگ نويسيد ما هم وبلاگ نويسيم آخه گنده بک اين چه وبلاگيه يه کم خوشگلش کن ۱۰۷۴

بي صدا

جلال جان سلام. اميدوارم خوب خوب خوب باشي. نامه پرمهر و محبتت به دستم رسيد. بسيار شاد گشتم از آنهمه لطف به بي صدا و بنده حقير. نصايح بسيار خوبي بود. جلال جان از شما مي خواهم از تجربيات خود در اختيار ما بگزاريد چند. خود را عضو بي صدا بدان و براي ما طنّازي كن و افتخار بده . به اميد روزهاي خوش براي تو. خداحافظ. بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــي صــــــــــــــــــــــــــــــــدا

عباس حسین نژاد

السين واللام!(چی شد!!) سلام نفسم!.... ما مخلصيم کلاً! جلال جان اولن يه وقت بذار همو ببینم ثانین شب نثر طنز چهارشنبه ۲۷ آذر توی باشگاه دانشجويی دانشگاه تهران يادت نره. با عمران صحبت کردم قراره بياد. امير ميگفت شايد شهرام هم بياد. همين.