سوژه

سلام .
*
مي‌گويد بنويس ! ... مي‌گويم به روي چشم ، ولي بنويسم که نوشتنم نمي‌آيد ؟!
مي‌‌گويد تازگي‌ها ناله‌هايت زياد شده ؛ فتيله‌ي ناله را پايين بکش ، که توي وبلاگ طنز صورت خوشي ندارد ... مي‌گويم تو بگو چه بنويسم ؟ اين‌جا کبريت هست و فتيله هم حاضر ، بکشي آتش گرفتنش با من ... مي‌گويد سوژه توي خيابان ريخته ! ... گفتم اتفاقا جلوي آينه‌ي خانه‌ي ما هم هميشه سوژه ريخته .
مي‌گويم بنويسم ، کوتاه و با سانسورهاي مصلحتي ؟ ... مي‌گويد خفه ! هر کس گفت چرا ، تو بگو به تو چه مربوط ؟!
اصلا تو چه‌کاره‌اي ؟! دلم گفت برو !
*
اين انتخابات شوراها ـ به خصوص در تهران - واقعا از اول تا آخرش ، خدمت به طنزنويسي کرد و بس ! بيشتر از يک‌هفته که به پوسترها خنديديم ، حالا هم به نتايج مي‌خنديم ... يارو آمده ، عکسش را بزرگ با دستخط مبارک چاپانده (!) و گفته به نوچه‌هاي من راي بدهيد . گاهي آدم‌ها آن‌قدر ابلهند که يادشان مي‌رود هر چند وقت يک‌بار توي آينه‌ي قدي خانه‌شان ، خودشان را برانداز کنند !
*
راستي ، پريروز توي اين فکر بودم که بعضي‌ها با آن که يک پيراهن هم بيشتر از تو پاره نکرده‌اند ، چندين شلوار بيشتر کهنه کرده‌اند ... نه ؟!

/ 2 نظر / 3 بازدید
حميد

قرار نيست اين وبلاگ ما را بخنداند! قرار است ما با اين وبلاگ زندگی کنيم، زندگي ناله هم دارد، ولی اگر اين ناله ممتد شود، زوزه گرگی می شود که ما را خواهد دريد! از کجا شروع می کند؟ خدا می داند!

سيامك

سلام رفيق ! زندگی شادی و غمش توامان است و زيبايی اش به همين و به قول حميد قرار است که وبلاگ ، خود خود زندگی باشد . و مگر نه اينکه آن که می گرید یک درد دارد و ان که می خندد ... !! شاد باشی و مستدام