اعلام حمايت

به نام اهورامزدا، خداي انتخابات

نازنينانم! گل و گلاب‌هايم در خانه‌ي ملت!
مباد كه روي خوش‌روي شمايان را غرقه در اشك تاثر و تحسر ببينم. كاش بشكند، دست آناني كه شما را از حق خدمت‌گزاري دوباره محروم و ما را در حسرت تنفس در سايه‌ي پدرانه‌ي شما مغموم نگاه مي‌دارند.
بي‌ترديد، كارنامه‌ي درخشان شما در اين سال‌هاي سخت بي‌نوايي و بيداد، قاطع‌تر از هر فرياد و تحصن و بيانيه و غيره‌اي، سند مظلوميت شما نيز هست. حال كه مي‌بينم در اين سراب آزادي پاستوريزه، در اين تشنگي بي‌امان خدمت، در اين گرسنگي هميشگي و فقر خودخواسته‌تان، چنين مردانه و دلاورانه چند ساعت از روز را بدون آب و نان، براي احقاق حقوق خويش و بشريت و انسان و موارد مشابه آنان، تلاشي خالصانه و پاي‌مردي‌‌اي اسلامي‌ ـ فني داريد، از آن كه چه بخواهم و چه نخواهم، خود را نماينده‌ي واقعي من و هم‌نسلانم مي‌دانيد، ناچارم به خود ببالم.

ستاره‌ها نهفتند در آسمان شـورا
دلم گرفته بابا!* هواي گريه با من ...

افسوس كه در هر دو دوره‌ي انتخابات شوراها و انتخابات مجلس پيشين، حقير در شهرستان بود و توفيق اعلام حمايت كتبي از شما را نيافت. اما اكنون، به همان سفره‌ي مظلومانه‌ي افطاري‌هاتان، به بيانيه‌هاي روضه‌وارتان، به هاي‌هاي غريبانه‌ي فرزندان‌تان ـ كه اين روزها در كنار شما، سختي تحصني چنين غريبانه را بر خويش هموار نموده‌اند، و به چانه‌زني‌هاي برادرانه‌ي پدربزرگ عزيزم ـ پرچم‌دار مسلم اصلاحات، سوگند مي‌خورم كه هرگز اين روزهاي لبريز از شور و شادي را ـ به ويژه براي خدمتي كه بيش‌تر از هميشه به عرصه‌ي طنز مي‌كنيد ـ فراموش نخواهم نمود. بي‌شك تفاوت عمده‌ي شما با محافظه‌كاران پدرسوخته ـ كه همه‌ي نابساماني‌ها و گرفتاري‌هاي ما از آمريكا و آن‌هاست ـ در همين مظلوميت‌هاي طولاني و چندين هزار توماني‌ست.

اي واي بر وكيلي كز ياد رفته باشد
توفيق خدمت او بر باد رفته باشد ...

هم‌چنان بر مواضع شفاف خويش تا اطلاع ثانوي پا‌فشاري كنيد. يقين دارم كه خورشيد اين روزها از پشت صندوق‌هاي راي طلوع مي‌كند.
والسلام علي من اتبعكم و آباؤكم

پي‌نوشت:
* بابا: كنايه از رييس مجلس ( نسخه‌ي چاپ ياس نو )؛ پدران احزاب اصلاح‌طلب ( نسخه‌ي چاپ كيهان )

/ 22 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جلال | در محضر ملک‌الموت

متاسفم برای آن‌ها که افق‌ بسيار کوچکی دارند ... ياد حرفی از دکتر شريعتی بيفت: بی‌شرفی و بی‌شعوری هم‌ارزند!

حميد

بابا كنايه !!! اين بابا خودش کنايه از جوکه! حالا تو براش کنايه می‌سازی؟!

سیامک

سلام گلکم ! ...خوبی ؟! ... عرض شود که بنده اصلا با سکه موافقم !! ...هر جورش که باشد !!! ... اما در باب سياست بنده از ديرباز بی تقصير بوده ام و هستم !!...به گمانم راه رستگاری جای ديگريست ! ... جايی که گند سياست در آن نپيچد...شاد باشی و برقرار

سیاوشون

سلام و سپاس از دوستان عزيزی که به جای نظر دادن درباره‌ی مطلب جلال، درباره‌ی کامنتهای ديگران نظر می دهند! خدمت رفقا عرض شود که تصور می کنم دوستی من و جلال آنقدر عميق شده که ديگر نيازی به هندوانه زير بقل هم گذاشتن نداشته باشيم. وبلاگ جلال يکی از معدود وبلاگهايی است که من موقع نظر دادن به مطالبش، واقعا راحت هستم و هر چيزی که توی ذهنم باشد خيلی راحت می نويسم. مثل همين نظر پايينی که يک شوخی ساده بود و خود جلال هم نکته اش را گرفت. به هر حال! متاسفانه این نظرخواهی وبلاگها هم این روزها انگار دارند حال و هوایی شبیه فروم ها و چت روم های یکی دو سال پیش پیدا می کنند و روز به روز برخی دوستان نظر نویس مبتذل تر از قبل با آن برخورد می کنند.... حرف زیاد است، بگذریم!

حميد

سياوش جان! دلبندم! «بغل» درسته بابايی! نه «بقل»!! / فعلن همين!

كولي

سلام نازنين ...حکايت بزرگ کولی اينست جلال جان امروز آواره تر از ديروز نيستم و فردا نيز هر گز آواره تر از امروز نخواهم شد ... وحرفهايی که نگفته باقی می ماند تا هميشه ...شاد باشی و برقرار ..بدرود

حسام

سلام جلال جان.مخلصيم. پيغامت رو ديدم. لطف كردي. با اجازت لينك دادم. مشتري شديم. تو هم اگر صلاح دونستي لينك بده.

سیاوشون

بله حميد جان! « بغل » درست است! چون عجله داشتم، يک ضرب نوشتم و post کردم و فرصت نشد تا قبل از فرستادن، يک بار متن را بخوانم و اينجور اشتباهات سهوی‌ را بر طرف کنم. البته اینها توی خود وبلاگ نویسی هم حتی طبیعی است، چه برسد به کامنتهای وبلاگ. به هر حال! بگذريم! درباره‌ی نوشته‌ی جلال حرف بزنيم!

حميد

سياوش جان! قبول ! ولی نگو:«اینها توی خود وبلاگ نویسی هم حتی طبیعی است.» چون ... بگذريم! می‌دانم که خودت بهتر می‌دانی. از اين‌ها گذشته، حالا که کامنتای مردم رو خراب کرديم، بگو آب و هوای بالاشهر چطور است؟

gharji

يک فاتحه هم از من ... عربی ام بد است نشود که اشتباه بخوانم ...