قناعت

قصه‌ي من و حضرت‌عالي از آن جا شروع شد که من منتظر اسب سفيدتان بودم ؛ بختمان زد و روزگار اسب را کرد يابوي پشم و پيله ريخته‌ي سياه ... ضربه‌ي روحي خوردم ؛ خود شما باشيد ، نمي‌خوريد ؟!
سفيدپوش بوديد اول ماجرا ... با يک بيني خوش‌تراش ، که قرار بود وقتي اولين نگاهم پس از آن همه انتظار به شما و صورتتان بيفتد ، ابتدا نيمرختان با بيني خوش‌تراش مربوطه بر من آشکار شود ؛ وقتي آمديد ، اولش گمان کردم نيمرختان به همان صورتي که در خواب ديده بودم ، مي‌چرخد و دلم را روشن مي‌کند ... نامردي کرده بود گويي دست خالقتان ، يا شايد مادر گرامي‌تان که يادتان نداده بود موها را آدم نبايد با پشم گوسفند يکي بداند ... لباستان هم که بماند ، مي‌شد فهميد در این چند هفته چه غذاها خورده‌ايد و عطسه‌ها کرده‌ايد .
من قناعت کردم به شما ؛ معشوقي نداشتم ديگر . همه رفته بودند ؛ از دخترک دماغوي همسايه که به زور دادندش به پيرمردک خرپول برنج فروش ، تا دختر خاله‌ام که کلی زحمت کشيده بودم که عاشقش بشوم و اين اواخر هم شده بودم ... همه را بی‌انصاف‌هاي زرنگتر از من بردند ؛ مانديد جناب‌عالي و دل تنهاي من حقير ... شما هم آمديد ، اما دستانتان نرم نبود ؛ توي خواب ديده بودم مي‌آييد و بلافاصله پس از پياده شدن از اسب گرامي‌تان ، دستان نرمتان را حس مي‌کنم ... حس کردم ؛ ولي حيف که دو دست کرم نخورده‌ي سياه و چرک بود با يک دنيا عفونت پنهان ؛ من به شما قناعت کردم .
راستی ، خرج جراحی دماغتان و دهان گشادتان – که خنده‌هايش بر خلاف قرارمان ، آتش اشمئزاز به جای آتش عشق به جانم مي‌زند - چقدر مي‌شود ؟

/ 7 نظر / 3 بازدید
ashkan

سلام داداش جلال...حالا نميشه بيخيالش بشی؟!نکنه افشاگری رو از کیهان ياد گرفتی؟!!طرف مُرد بيخيال! يا حق

zahra

salam ...hamchenan be ghenaat kardan edame bedid ta in ieki az dastetoon nare ! ****** shad bashyd va sarboland

giti

سلام...احسان کجايی ببينی داداشم مينويسه توووووووووووووووووووووووووووپ.....تا چشمت در آد...نه قرار بود چشم من درآد...راستی جلال دوباره در اومد..حدود نيم ساعت...بیـــــــــــــــــب!

شیدا

سلام من اومدم و همه رو هم خوندم ولی نفهميدم با من جی کار داشتی !!

yas

سلام به قول گيتی خيلی توپ بود،راستی بــــــــــوق...خوش باشید همیشه

giti

شنبه اومد..ترم جديد مبارک...تولد ترم جديدت مبارک! من از ديروز بيدارم!

ehsan

هستم !! اینجام !ای چشمم داره از کاسه در می آد!