پورپورخان

پورپورخان هم رفت؛ ديروز توي مراسم ترحيم غريبانه‌اش در ميدان هفت تير، داشتم به استاد احترامي تسليت مي‌گفتم؛ كه از اول امسال شاعرها و طنزپردازها هي دارند كم‌تر مي‌شوند. درآمد كه: شاعرها نه، ولي طنازها چرا!

محمد پورثاني را من هرگز از نرديك نديده‌ام؛ اما از او ستون " الو گل آقا " را در هفته‌نامه خيلي خوب به ياد دارم. و ديروز چقدر دلم سوخت، كه در مراسم ترحيمش، بيشتر ورزشي‌ها بودند تا طنزي (!) ها ... چه مي‌شود كرد؛ طنزپردازها تنها آدم‌هايي اند كه مي‌شود هم در غم‌شان شريك بود و خيلي بيش‌تر در شادي‌هاشان؛ و شايد تنها كساني كه در ختم‌شان هم مي‌شود خنديد. به ريش خود و همه‌ي مزخرفات دنيا؛ دنياي آدم‌هاي مدعي.

*

همين‌هاست كه اين‌جا را به جاي وبلاگ طنز، مي‌كند ناله‌سرا. اين روزها انگار بيخ خنده را بريده‌اند و جاش نشانه‌هاي آخرالزمان كاشته‌اند. كه بود كه گفت: " هنوز مانده است تا شادي؛ هنوز مانده است تا دوره‌ي آخرالزمان به پايان برسد. "

/ 9 نظر / 3 بازدید
masi

عجب جاييست اينجا آدم را به خيالات برزخی می برد .......طنزش از نوع ديگری است .......چارپايه خود عزراييل بود!؟........

van joke

هنوز مانده است تا اين تصادف. اين انفجار بی دليل به پايان برسد

Hodak

يا خدای بزرگ اين چه سال نحسی است برای هنر و تمام چيزی که عميقا دوستش می داشتيم و تو اينطور داری سرزمينمان را خالی می کنی .. هنوز کسی نيست که جای اينها پر شود آخر .. يا خدای بزرگ ..! چقدر ناراحتم که تهران اينطور ديده می شود توی چشمان شما و تمام آنها که در جواب مطلبم نوشته اند و حتی آنها که خوانده اند و رد شده اند و .. بگذريم .. دلم قدری گرفت !

yekallepook

معلومه آدم فهمیده ای هستی که از آشنایی با من خوشحال شدی ! سعی می کنم در این نشست های ادبی شرکت کنم . باید جالب باشد . ممنونم و موفق باشی . بابت دوست نازنینی همچون حسین هم به هر دو مون تسلیت عرض می نمایم ! با سلام ...

ابی

مانده تا برف زمين آب شود ...

كريم شفائي

سلام به تو دوست خوبم. "اگر نمي خواستي عاشق شوي، موهايت را چرا پريشان كردي؟"! كتاب شعر الكترونيكي "كريم شفائي" در آدرس: www.popalebooks.persianblog.ir منتشر شد. مي خواستم خواهش كنم سري بزنيد و با نقطه نظرات خودتان مرا راهنمايي كنيد. لطفا براي ارايه نقد و نظرتان به آدرس: www.jahanshahreman.persianblog.ir مراجعه كرده و ديگر شعرهاي مرا نيز در آنجا بخوانيد. من چشم انتظار عزيزان بزرگواري هستم كه از بيان نقاط ضعف و قوت كار من مضايقه نكرده و مرا مديون خود مي كنند. سپاسگزارم. karimshafaee@yahoo.com

tala

آخر معرفتی * به همين زودی فراموش شدم *

man

من ازه نوشتن رو شروع کردم دلم می خواد به منم سر بزنی وبلاگ خوبی داری

سیاوشون

«هنوز مانده است تا شادي؛ هنوز مانده است تا دوره‌ي آخرالزمان به پايان برسد.» عجب جمله‌ی عجیبی است این جمله! نگو که قبولش داری!