دست نوازش خدا

 رفتيم. رفته بودم تا خجالت بكشم. از خودم، از دلم، از خدايم! آن‌جا هر چه ديدم، اميد بود و خوش‌دلي ـ نه دل‌خوشي ... سرزندگي بود و سرخوشي ... ميان آن همه چشم‌هاي شاد و صبور، بين آن همه درد، وامانده‌ي از دل و دنيا درمانده نشست و ديد و بغض‌ها را فروخورد تا مبادا آن‌ها نگاهي ببينند از سر ترحم ... و اصلا مگر كسي كه پيش از مرگ بارش را بسته، دل‌سوزي مي‌خواهد ؟! <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

رفتيم. نه به جست‌جوي ماتمي پيش‌ساخته (!)، يا براي قناعت به ديدن دردهايي كه شادي‌شان است، براي سكوت در برابر روزگار؛ نه براي دل‌خوش كردن كساني كه سرخوشي ِ سرافرازي مقابل خويش و خداي خويش توي چشم‌هاي روشن‌شان، روزگار ِ سياه را شرمنده مي‌كند ... رفتيم تا ببينيم؛ ببينيم و ببينيم و دست از ناله‌هاي به قصد قربت (!) برداريم.

ديروز ظهر، ميان نماز شتاب‌زده‌، روي روزنامه‌ي پاره‌ و زمين شيب‌دار پارك ساعي، باد كه به صورتم مي‌خورد ياد تجربه‌ي عجيب آن آلاچيق افتادم. شايد بعد از سال‌ها دست نوازش خدا ... .

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمود رضا

جلالم !باز وام و حساب کنار جام بی خويش به بيگه شدن

hoooman

ای جلال الدين کجائی om sai allah

سیاوشون

چه به جست‌جوي ماتمي پيش‌ساخته و چه برای قناعت، دل‌خوشی می خواهد به تماشای خوش‌دلی رفتن، اين روزها به خدا! دل ِ خوش سيری چند؟

shera

سلام ...خوبه ... خيلی خوب ..... اميدوارم لحظه هاتون هميشه با نوازش های دوست همراه باشه

SOHEIL

خوش به حالت.کاش جای ما را هم خالی می کردی.

حميد

سلام جلال ! می نوشتی که بر اساس رسالتت به عنوان حائز رتبه دوم(!) اونجا چقدر ما رو خندوندی ! / به من هم که خوش گذشت . « خوش » به معنای واقعی کلمه. نه به معنای دستمالی شده ای که اين روزها جا و بيجا می شنويم ! / هميشه دلت خوش و لبت پر از خنده های صميمی باد.

چشمان شيشه اي

سلام جلال با رفتار و گفتار طنز شايد خيلی ها رو ميشه خندوند اما جايی که همه سر خوش و سر مست بودن صدای اون جانبازه که ميگفت سربازای امام زمانو دل نشکن ،خيلی سنگ دلارو هم شيکوند.اما واقعآ خوش به حال اون سربازای واقعی امام زمان که اون موقع هم مشغول به کار خودشون بودن حالا هم با کسی کاری ندارن.

lale

سلام...نوازشش مستدام باد!

mahmood

سلام ..شايد مدتها هيچ اعتقادی به حکمت و قسمت نداشتم ..اما اين بار قسمت نبود .... خوشحال ميشم سالی يک بار به ياد من هم می افتی ...