1

براي ما بي‌سوادها، كه بزرگترين هنرمان نوك زدن به قصد قربت به هر چيز بي‌ضرر - و لابد مجاز - از عالم خلقت است، نوشتن درباره‌ي هر کار ادبي يا هنري همان قدر راحت است، كه فهميدن كلمات قلنبه‌ي حضراتي كه به هر دليل - يا شايد حتي به ناچار - دردانه‌هاي عوالم مذكورند، دشوار؛ حالا از اين جمله‌ي دراز مفقودالپايه (!) كه بگذريم، دلم نيامد از لذت گم‌شده‌ي ورق زدن كيهان كاريكاتور تابستان امسال، آن هم بعد از چند سال، ننويسم. ناجي العلي هنوز با حنظله‌اش بي داغ و دود، ماجراي فلسطين را فرياد مي‌كند و لذت كاريكاتورهاي ساده، اما سرشار از ايده‌هاي ناب شاوال و كينو هيچ‌وقت از بين نمي‌رود. داشتم به اين موضوع فكر مي‌كردم كه حتي كاريكاتور را هم با عينك سخت‌گيرانه‌ي كتاب درسي نويس‌ها مي‌توان به طنز و هجو و هزل تقسيم كرد و براي هر يك ارزش‌گذاري خاص خود را در نظر گرفت؛ يا اين كه كليپ‌هاي سهل و ممتنع برونو بوزتو را با شاهكارهاي "منو تهديد مي‌كني " نمي‌شود كنار هم گذاشت ... گوش سيدناالاستاذ صدا كند، كه هر وقت از او پرسيده‌ايم طنز و هزل و غيره تعريف‌شان چيست، با رندي مي‌خندد و مي‌گويد مرزي ندارند!

quino 

2

اين روزنامه‌هاي عزيز را خدا آفريد براي حسرت ورق زدن؛ هر روز شرق و ايران را از مانيتور مي‌خوانم، اما باز مي‌خرم‌شان تا شهوت ورق زدنم ارضا شود!

 

3

روزها كش‌دار مي‌گذرند، با اين كه ساعت حكومتي هم جلوي شب‌هاي در حال رشد پاييز كم آورده. شنبه چه روز دور و درازي‌ست اگر خبرهاي بدي نشنوم.

/ 10 نظر / 4 بازدید
yekallepook

آقا جلال مي دونم دلت خيلي برام تنگ شده ! قر ار بود بياي جلسه ما . اميدوارم كه ببينمت و موفق باشي . با سلام ...

sahar

خيلی جالب می باشد

مهدی آریان

ان شاءالله خداوند همه ی ما را به راست هدایت نماید. آمین!

soheila

با درود وسلام به محضر ملک الموت. به ياد قديم که با همين سبک وسياق خدمت شما شرفياب می شدم. تا آمدم خودم را دار بزنم ، عزرائيل چهار پايه راکشيد.! اما عزرائيل اين روزها ديگه از اين شوخی ها با کسی نمی کنه. آره شنبه و تمام روزهای هفته خيلی روزهای دور درازیند، اگه خبر های بد نشنويم! عزرائيل جان، ديگه ما عادت کرديم . ديگه به مرگ هم عادت کرديم. ولی چه بد شد نه؟ که به مرگ عادت کرديم ...

راحله

کشدار می گذرند مثل انتظار کشدار من ...

ليلی

شب ها که بلند می شود می زند به سر آدم. می شود وقت فکر کردن و نوشتن و گوش دادن...ايشالله که هيچ خبر بدی نمی شنوی.پايدار باشی.

lale

ایش زمان های مرتجع ! ( سلام - خوبی جلال جان ؟)

شراره

سلام . جواب سلام هم نخواستيم ...ممنون خيلی لطف کردين .از بابت همون لطفتون که اون پايين مونده ... !!!

مهديه

سلام وبلاگ جالبی داری برای اولين بار از ملک الموت دعوت می‌کنم که يه سری به ما بزنه از ديدنش خوشحال می‌شيم باور کن ... می‌گی نه .. خوب تو بيا!!! منتظرتم