سلام .
*
این اینترنت فقط اعتیاد می آورد ... می نشینی پایش و اگر دوستی همonline باشد که چه بهتر ! بنشین بر لب جوی و گذر پول ببین ! فردا که قبض تلفن می آید ، همه به تو چپ چپ نگاه می کنند : این تویی که سنگ این وسیله ي بی ادبی را به سینه می زنی ... حالا بیا و پولش را بپرداز ! بعد چند روز تحریم می شوی ؛ تو و اینترنتت ! البته همین اسباب بی ادبی را عشق است ، چون من خیلی از بهترین رفقایم را تنها با همین لامذهب (!) پیدا می کنم ... پس مودم پول حرام کن را عشق تر است !!!
*
دیشب کتابی رسید به نام « 1984 » از جورج اورول ... واقعا همین 50 صفحه ای هم که از آن خوانده ام ، به قول برادران غیور الوات کفمان را بریده ! قبلا کتاب مشهور دیگرش را خوانده بودم : « قلعه ي حیوانات » و یادم هست که معرفیش هم کرده بودم در همین خراب شده .
1984 ، درباره ي انحراف انقلاب ها از اهداف اولیه ي خود است ؛ در سرزمین اقیانوسیا ، « برادر ارشد [ همه جا ] تو را می پاید » ! پلیس افکار مراقب است که مبادا از مبانی ارزشمند انقلابیت لحظه ای صرف نظر کنی ... همه چیز در راستای حفظ انقلاب و حالت انقلابی است ؛ کسی حق ندارد دشمن بی همه چیز را لحظه ای از یاد ببرد یا نفرتش را در مراسم رسمی از او اعلام نکند ! ... همه چیز همین است : کار کنید ، در حد انقلابی از زندگی لذت ببرید و انقلابی کپه ي مرگتان را بگذارید ! ... .
دیگر هیچ نمی گویم ، چون هنوز باید بخوانمش ... فقط نمی دانم چرا دایما حس می کنم جورج اورولی که حوالی سال 1940 این پیش بینی را کرد و کتابش پرفروش شد ، چطور این قدر ایران پرگهر کنونی را هم خوب توصیف کرده ؟!
*
خاطرات شعبان جعفری را که حضرت هما سرشار با بدبختی گردآوری کرده بود ، دوستان صددرصد مسلمان و پست مدرن ایران در 5 انتشاراتی ، به صورتی کاملا انقلابی افست و چاپ فرمودند و آن بینوا هم هرچه دوید دستش به جایی بند نشد ... بگذریم ؛ عجب خر زرنگی بوده این برادرمان (!) و عجب گرگ های زرنگتری بوده اند ، آن ها که از او استفاده کرده اند ! طرف سر یک دعوای در حالت مستی ، سیاسی شده و یکهو می رسد به کودتای 28 مرداد – حتما بخش « چگونه سیاسی شدم »ش را بخوانید ؛ من از دوست عزیزی که کتاب را برایم آورد ، خیلی ممنون شدم ، چون واقعا یک دنیا ایده ي طنز نوشتن به من داد ! - ... هرچند شک ندارم که خیلی از حرف ها را نزده ، اما به هرحال هنوز هم باورم بر این استوار ماند که تاریخ بهترین معلم است و باتجربه ترین ؛ بخوانید و بفهمید که فلان حضرتی که این حضرات بدجوری سنگ مبارزاتش (!) را به سینه و چند جای دیگرشان می زنند ، چطور به دست و پا افتاده که : « اگر شاه برود ، عمامه ي ما هم رفته » ! و البته ببینید اشتباهاتی را که دکتر مصدق در استفاده از شور و هیجان احتمالا انقلابی – چه کرد با ما این جورج اورول !- مردم ، که همه ي آن مبارزات بزرگ و محترمش با همین شعبان بی مخ ها دود شد و دود شد و ... .
*
هفته نامه ي تماشاگرنمایان جدید را بخوانید ... که آشپزهایش به زودی قرار است آش جدیدی به نام 7سنگ بپزند که فقط برای خودشان چندین وجب روغن داشته !
*
خدا کند این آهنگ را بتوانید بشنوید !!!

/ 9 نظر / 4 بازدید
zahra

salam ...man hamishe az khoondane matalebe tanz lezzat bordam .. tanze khoob mitoone sehre kalame yek fard bashe..va shoma bytaarof ziba tanz minevisyd..be khatere hamin az weblogetoon khosham myiad ...sarboland bashyd

reza

salam baba kodom ahang???

elmira

salam ahangam koja bood!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...........

ترمه

سلام آهنگ قشنگي بود!!!!!!!!!!!!!!!

navid

salam man ketabe 1984 ra khondam mikhastam ketaqb ro bekobam to saram ta akharesh bekhon hatman chon vasatash ye jaahie ye kam kesel konande mishe ke albate khode nevisande az ghast in karo karde ; vaharche bishtar mikhoni bishtar shebahatesh ro be keshvare khodemon mifahmi movafagh bashi