ای گرداننده‌ی دل‌ها !

سلام .
*
مي‌گويند بهار که مي‌رسد ، همه‌جا را سبز مي‌کند ... درخت‌ها که جاي خود دارند ؛ روزگار را هم اين زايش نو سبز مي‌کند و سياهي‌ها را مي‌شويد و مي‌اندازد پشت خاطره‌هايي که لياقتشان فراموش‌شدن است .
بوي بهار پيچيده ... بوي بهار را مي‌توان شنيد ، بوييد ، حس کرد ؛ گوش پر شده‌ات از اين همه نواي بي‌نوايي و ناله‌هاي با يا بي سر و ته را بگذار روي جوانه‌اي تازه شکفته يا ساکت بمان تا حس کني بوي تازگي چطور دلت را پر مي‌کند ... .
اگر چه سايه‌ي وحشت جنگ ، حتي توي چشم‌هاي مادرم هم هست ؛ اگر چه سيماي مبارک تازگي‌ها توي برنامه‌ي پزشکي‌اش دايما حرف از اثرات و روش‌هاي مقابله با گازهاي شيميايي مي‌زند ؛ اگر چه بغل گوشت ناله‌هاي آن همه زن و مرد عراقي را مي‌شنوي که بي هيچ خبري از نکبت سياست و چانه‌زني‌هاي ژنرال‌هايي که از آدم‌ها همان‌طور حرف مي‌زنند که از پوکه‌هاي گلوله‌هاي بي‌ارزش سربازانشان ، مي‌گريزند و گوش‌ بچه‌هايشان را مي‌گيرند تا صداي صفير موشک لااقل زياد به آن‌ها نرسد ؛ اگر چه دلم گواهي خوشي نمي‌دهد که اين سايه‌ي لعنتي به اين زودي‌ها سر رفتن ندارد ... اما به بهار هم ايمان دارم ؛ و به فرزندانش ـ جوانه‌ها ـ که سر موقع به وظيفه‌ي خدايي‌شان عمل مي‌کنند و مي‌شکفند . ايمان به بهار ، ايمان به خداست ؛ خداي زيبا و آفرينش‌گر بهار زيبا .
*
از خداي بهار ، براي همه‌ي عزيزانم و خودم ، به جاي دل‌‌خوشي ، دلِ خوش مي‌خواهم ... همين !
*
اي گرداننده‌ي دل‌ها و ديده‌ها !
اي قوام‌دهنده‌ي شب‌ها و روزها !
اي گرداننده‌ي حال‌ها و رفتار‌ها !
حال ما را به بهترين احوال برسان .

/ 6 نظر / 3 بازدید
حميد

عيدت مبارک و هر چه خوبی هست، برات آرزو دارم!

elmira

سلام! عيدت مبارک! ايشالله هر چقدر می خوای عمر کنی! نه صد سال!!!!!!!!!!!!!! چی گفتم!؟

AMIR

دل خوش ، اخوی دلت بهاری...

سعيد عسگر ورژن نهضتي!

سلام جيگرم! خوبي ؟ بابا ول كن! تقدير محتوم تاريخ بنياد گرايي است! يا رومي رم يا زنگي زنگ! اين گلواژه نويسي ها را كنار بگذار! زود باش لينك نظام رو بذار توي لينكستانت! همينطور وبلاگ شوشه جون رو ...

Goom

بهارت جاودان و پيروز باشی.

محمد

سال نو مبارک. دوست قدیمی!